Breussova masáž

Breussova masáž Je to jemná, citlivá, energická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády.

Breussova masáž významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a je tak klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené nebo opotřebené ploténky, ale pouze zdegenerované. A ty se dají pravidelnou masáží obnovit.

Ploténka je porézní houba, která je z 90 % složená z vody. K dobré funkci tedy potřebuje nejen vodu (je důležité dodržovat pitný režim), ale také výživu. (Pozn.: ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná).

Breussovou masáží páteře se různými speciálními hmaty vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Po jemné masáži se položí na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k  magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.

Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolestí zad, často i k  vyřešení různých psychických blokád.

Použití metody

Breussovu masáž můžeme samozřejmě při výše uvedených problémech nabídnout klientovi jako samostatnou a plnohodnotnou masáž.

Ideální je ale v kombinaci s Dornovou metodou, kde ji většinou provádíme pro uklidnění svalstva v závěru samotné terapie.

Na druhou stranu je často s úspěchem používána i před vlastním napravováním páteře. Jemná masáž uvolní svalové napětí a posunuté hrudní či bederní obratle mohou být tak často bezbolestně vráceny do původní polohy.

Breussovou masáží můžeme také dle vlastního uvážení doplnit i jiné masážní a rehabilitační techniky.

Masáž je možné dle potřeby libovolně opakovat.

Hlavní účinky Breussové masáže
 • Úleva od bolesti páteře
 • Urychlení odvodu škodlivin z těla
 • U starších osob zlepšení pohyblivosti končetin
 • Obnovení sesednutých meziobratlových plotének
 • Srovnání mírně vybočených obratlů
 • Uvolnění svalů a vazů okolo páteře
 • Odstranění energetických bloků okolo páteře

Kontraindikace – jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známky kontraindikací.

Masáž můžeme libovolně opakovat.

Mnoho blokací máme způsobeno samotným stresem, a proto začíná být Breussova masáž tak oblíbená.

Vlastnosti třezalky

 • Výrazně ovlivňuje, jak tělesný tak duševní stav, působí antidepresivně
 • Je protizánětlivá
 • Zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a vylučování moči
 • Používá se jako masážní prostředek při bolestech páteře, regeneruje meziobratlové ploténky
 • Na revma, vykloubeniny, výrony, modřiny, a otoky vzniklé pohmožděním či naražením – aplikuje se formou obkladů
 • Potírají se jím menší poranění kůže a popáleniny, nebo bodnutí hmyzem.
Klub krásy
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK